خدمات

دستگاه لیزر کارکرده و دست دوم

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

دستگاه لیزر کارکرده و دست دوم

دستگاه لیزر کارکرده یا دست دوم می تواند کمک شایانی به صنعتگران کرده باشد . از انجایی که بعضی از تولیدی ها قادر به خرید لیزر نو نیستند و یا نسبت به بودجه ای که در نظر دارند نمی خواهند بیش از حد هزینه کنند ، به دستگاه های لیزر کار کرده یا دستگاه لیزر دست دوم روی می یاورند . این امر بسیار پسندیده ای است زیرا افرادی بودند در یک بازه زمانی نیاز به دستگاه لیزر داشتند ولی بعد از مدتی نیازشان برطرف شده و یا تعقیر کسب و کار داده اند .

فاکتور های مهم هنگام خرید لیزر کار کرده یا دست دوم

1 – حتما دستگاه لیزر را روشن کنید

قبل از اقدام به خرید دستگاه لیزر کارکرده و دست دوم و پرداخت پول به فروشنده حتما دستگاه لیزر را از نزدیک ببیند ، استارت بزنید ، قطعات یدکی لیزر را بازبینی کنید . اگر مشکلی داشته باشد حتما بعد از چند دقیقه عیب و ایراد دستگاه مشخص می شود.

2- تیوب دستگاه لیزر را چک کنید

ممکن است بعد از روشن کردن لیزر دستگاه لیزر کارکرده و دست دوم اشعه خروجی لیزر را مشاهده کنید . ممکن است ترک خوردگی در لایه های تیوب لیزر وجود داشته باشد . همچنین به تاریخ تولید تیوب و لنز سر تیوب لیزر توجه کنید . برای بیشتر شناختن تیوب دستگاه لیزر پیشنهاد می کنم مقاله روش تشخیص اصلی بودن تیوب لیزر را مطالعه فرمایید .

 

3- بازبینی قطعات دستگاه لیزر

حتما می دانید که اشعه خروجی لیزر توسط تیوب دستگاه لیزر و بعد از آن توسط آینه دستگاه لیزر و بعد از طریق لنز دستگاه لیزر هدایت می شود . خوب این مجموعه ای که الان نام بردیم مجموعه اپتیکال لیزر می باشند . حتما قطعات دستگاه لیزر را به صورت مجزا بازبینی کنید

همچنین مجموعه مکانیکی لیزر را باز بینی کنید . مثلا موتور دستگاه لیزر و یا درایو دستگاه لیزر را با جهت رفتن به چپ و راست می توان تست کرد . و یا پاور دستگاه لیزر که با تیوب لیزر سیستمی مشترک دارند را با شات های لحظه ای می توان تست کرد

4- تست چیلر دستگاه لیزر

چیلر دستگاه لیزر که سیستم خنک کننده برای تیوب لیزر می باشد یکی از مهمترین اجزای دستگاه لیزر میباشد . حتما سیستم خنک کنندگی و عملکردهای ایمنی آن را چک کنید .[/vc_column_text][vc_column_text]

آیا خرید دستگاه برش لیزر دست دوم به صرفه است ؟

در اینجا سوال پیش می آید که آیا خرید دستگاه برش لیزر دست دوم به صرفه است یا نه ؟ خوب اول باید به بودجه ای که درنظر می گیرید دقت کنید . مسلما اگر بودجه متناسب با دستگاه های برش لیزر را کنار نگذارید نمی توانید دستگاه مناسبی را تهیه کنید بنابراین نسبت به سایز دستگاه و قابلیت های دستگاه لیزر مورد نظر خودتون هزینه ای منطقه ای رو کنار بگذارید.

در مرحله ی بعد باید دنبال دستگاهی کم کارکرد و  قطعات دستگاه لیزر سالم باشد به عنوان مثال ، تیوب دستگاه لیزر سالم ، چیلر دستگاه لیزر کم کارکرد و  موتور لیزر بدون صدا و معیوب نباشد . خلاصه دستگاهی بگیرید که کم کارکرد و سالم باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *