آموزشی

انواع دستگاه برش لیزر از لحاظ سایز و اندازه

انواع دستگاه برش لیزر از لحاظ سایز و اندازه

انواع دستگاه برش لیزر از لحاظ سایز و اندازه فقط در ابعاد نیست بلکه با کوچکتر شدن دستگاه لیزر قدرت برش لیزری نیز کاهش میابد به صورت کلی دستگاه های لیزر را می توان به دو دسته تقسم کرد . دستگاه های کوچک و دستگاه های بزرگ و دستگاه های ورق کامل. که ابعاد دستگاه برش لیزری سایز 25 در 35 و 60 در 40 را  به عنوان دستگاه های کوچک و دستگاه های سایز ۹۰*۶۰ ، ۹۰*۱۳۰، ۱۸۰*۱۳۰ و ۲۵۰*۱۳۰ به عنوان دستگاه های بزرگ و ورق کامل می باشند.

دستگاه های برش لیزری کوچک

یکی از کاربرد های دستگاه برش و حکاکی لیزری سبک (رومیزی) حکاکی می باشد به عنوان مثال حکاکی روی چرم ، حکاکی روی چوب و ام دی اف و هدایای تبلیغاتی همچنین اکثر مهرسازان از این دستگاه ها استفاده می کنند.

به صورت کلی قطعات یدکی لیزر دستگاه های کوچک با دستگاه های بزرگ زیاد تفاوتی ندارند تنها تفاوت انها در قدرت و سایز قطعات لیزر می باشد. به عنوان مثال قدرت تیوب دستگاه لیزر در سایز 60 *40 نسبت به دستگاه های بزرگتر ، کمتر می باشد. علت ان هم این است که هر چقدر قدرت تیوب  بیشتر شود طول تیوب لیزر نیز بیشتر می شود. علت استفاده این دستگاه حک و برش لیزری صرفا جهت حکاکی، به علت پایین بودن توان تیوب دستگاه حکاکی لیزر های مصرفی در این دستگاه ها می باشد.

یکی از مزایای دستگاه کوچک می توان دقت حکاکی بسیار بالای ان اشاره کرد. دستگاه های برش لیزری کوچک معمولا در سایزهای ۳۵*۲۵ و ۵۰*۴۰ عرضه می شود.

 

دستگاه های برش لیزر بزرگ

از مزایای استفاده از دستگاه های بزرگ می توان به تنوع کارکرد ان اشاره کرد به طور مثال با دستگاه های بزرگ می توان صنایع چرم ، چوب ، برش پارچه ، حکاکی شیشه ، سنگ و ماکت سازی و … استفاده کرد.

به طور کلی روی دستگاه های بزرگ می توان از قطعات دستگاه لیزر پر قدرت استفاده کرد. به طور مثال اگر می خواهید برش ام دی اف یا پلکسی 3 میل تا 6 میلیمتر داشته باشید می توانید از پاور لیزر 100 رسی یا پاور لیزر 120 رسی و همچنین از تیوب لیزر 80 رسی یا تیوب لیزر 100 رسی استفاده کنید.

یا اگر می خواهید برش ام دی اف یا پلکسی تا 10 میلیمتر داشته باشید باید از پاور لیزر 120 رسی و تیوب لیزر 120 رسی reci استفاده کنید . البته کیفیت لنز دستگاه لیزر و اینه دستگاه لیزر نیز بسیار مهم است.

یکی از مزیت های دستگاه های برش لیزر این است که با تعویض قطعات ان می توان ارتقاع کیفیت داد . مثلا با تعویض ریل و واگن لیزر ، ست مکانیکی لیزر ، پایه اینه لیزر ، چیلر دستگاه لیزر ، مادربرد دستگاه لیزر  و … آن را ارتقاع داد

دستگاه لیزر سایز ۹۰*۱۳۰ دستگاه لیزر سایز ۱۸۰*۱۳۰ دستگاه لیزر سایز ۲۵۰*۱۳۰ که می توان گفت کاربرد دستگاه ۹۰*۱۳۰ از بقیه دستگاه ها بیشتر است چرا که می توان بیشترین کارایی جهت حکاکی و برش را از این دستگاه طلب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *