آموزشی

آموزش نصب و تعویض تیوب لیزر

آموزش نصب تیوب و تعویض تیوب لیزر

آموزش تعوض تیوب لیزر : یکی از اصلی ترین قطعات یدکی لیزر ،  تیوب دستگاه لیزر می باشد . تیوب لیزر به دلیل مستحلک شدن ، تمام شدن گاز داخلی ، نشتی ، شکستن و.. قادر به کار کردن نباشد و در این حالت باید به فکر تعویض تیوب لیزر خود باشید . بنابراین علاوه بر اطلاعاتی ک راجع به نگهداری تیوب دستگاه لیزر داشته باشید ، باید اطلاعت خودتون رو درباره نحوه نصب و تعویض تیوب لیزر نیز بالا ببرید . در ادامه راجع به این موضوع بیشتر صحبت خواهیم کرد.

قبل از تعویض تیوب باید اطمینان حاصل کنید که تیوب شما باید تعویض شود. در بعضی از مواقع ممکن است پاور دستگاه لیزر خراب شده باشد یا ترانس پاور لیزر یا های ولتاژ پاور لیزر  از بین رفته باشد یا در مواقعی عدم برش به کثیف بودن لنز دستگاه لیزر یا آینه دستگاه لیزر ربط داشته باشد. خلاصه قبل از تعویض تیوب به این موارد رسیدگی کنید. در آموزش تعوض تیوب لیزر با ما همراه باشید

مرحله اول تعویض تیوب لیزر

ابتدا باید تیوب لیزر قدیمی را از محل خود جدا کنید.  سیم هایی که به دو سر تیوب متصل هستند را باز کنید.

برای شناختن ابتدا و انتهای تیوب دستگاه لیزر باید به خروجی تیوب توجه کنید معمولا در تیوب reci یک در پوش قرمز رنگی قرار دارد که انتهای تیوب را مشخص می کند . در تیوب های ای اف ار efr درپوش قرمز رنگ وجود ندارد ولی یک میله کاتدی و کابل قرمز رنگی وجود دارد که این قسمت را از سایر قسمت ها متمایز تر نشان می دهد .

در نهایت کابل های متصل به تیوب را کاملا جدا کنید

 مرحله دوم تعویض تیوب لیزر

جدا کردن شلنگ هایی که از چیلر دستگاه لیزر به تیوب لیزر متصل هستند . شلنگ های ورودی و خروجی آب که توسط پمپ چیلر لیزر به تیوپ لیزر پمپ می شود از نوع سیلیکنی می باشد که بدون ورود هوا به تیوب ،کاملا دور لوله وردی و خروجی تیوب را در بر می گیرند. بنابراین شیلنگ را به آرامی و به صورت چرخشی با حرکت به سمت چپ و راست از تیوب لیزر جدا کنید. سعی کنید به آرامی این کار را انجام دهید تا مانع شکستگی محل ورود و خروج آب گردد.

مرحله سوم تعویض تیوب لیزر

تعویض اب چیلر لیزر ، به این صورت که در چیلر های لیزر 5000 اس اند ای s&a یا چیلر لیزر 5200 اس اند ای s&a حدود 7 تا 6 لیتر اب در خود جای می دهند . البته ممکن است مخزن سایر چیلر ها متفاوت باشند . اب داخل چیلر لیزر باد اب مقطر یا اب تصفیه شده باشد که رسوب در داخل چیلر یا تیوب نفوذ نکند.

مرحله چهارم تعویض تیوب لیزر

نصب مجدد تیوب لیزر در این مرحله می توانیم تیوب جدید را نصب کنیم.

تیوب دستگاه لیزر را بر روی پایه تیوب مشخص شده قرار دادهید تا خروجی اشعه تیوب به سمت آینه لیزر قرار بگیرد. باید فاصله سر تیوب را نسب به پایه آینه لیزر  که حدود 6 سانتی متر است را رعایت کنید البته در تیوب ها جدید که از سری الومینیومی بهره می برند ، این فاصله از آینه تا ابتدای الومینیوم محاسبه می شود.

دوباره محافظ های تیوب لیزر را بسته و کابل های ولتاژ (HV) و گراند را متصل می کنیم. در آخر شلنگ های ورودی و خروجی چیلر دستگاه لیزر آب تیوب را به آرامی به محل مربوطه متصل می کنیم.

مرحله پنجم تعویض تیوب لیزر

تست کردن تیوب در نهایت باید تیوب جدید را تست کنید تا از کارکرد صحیح آن مطمئن شوید. چیلر دستگاه لیزر را روشن کنید . البته اطمینان حاصل کنید که سنسور چیلر لیزر سالم باشد. با زدن دکمه پالس شروع به تنظمی آینه کنید و مطمئن شوید که قبل از تست با وات بالا، آینه ها تنظیم باشند هستند.

البته قبل از همه این کارها می توانید جهت خرید تیوب لیزر یا دریافت قیمت تیوب لیزر با شرکت لیزری همیارلیزر تماس بگیرید و هم تیوب بخرید و هم نصاب تیوب لیزر را هماهنگ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *