آموزشی

8 نکته طلایی هنگام خرید تیوب لیزر

8 نکته طلایی روش های نگهداری از تیوب دستگاه لیزر

در این پست روش های نگهداری از تیوب دستگاه لیزر را می توانید مطالعه کنید .اگر شما در حال خرید یک دستگاه برش لیزر جدید هستید، حتما تیوب لیزر را مورد بررسی قرار دهید ، زیرا کیفیت آن در بین مارک ها مختلف بسیار متفاوت است.به عنوان مثال تیوب رسی با توان : تیوب 100 وات رسی ، یا تیوب 120 رسی وات به نسبت با تیوب ای اف ار با توان مشابه بالا به طور یکسان خروجی می دهند ولی مدت عمر تیوب لیزر رسی حدود 10.000 ساعت ولی تیوب لیزر  efr تا 6000 ساعت عمر مفید دارد.

همچنین باید هنگام خرید تیوب لیزر باید دقت کافی داشته باشید زیرا برخی از فروشندگان بی پروا وجود دارد که تیوب لیزر معیوب را بسیار ارزان خریده و آنها را به عنوان تیوب لیزر سالم و جدید به فروش می رساند.

از مارک های شناخته شده در بین شرکت های لیزری  و مصرفت کنندگان تیوب لیزر EFR  و تیوب لیزر RECI از مارک های شناخته شده بین المللی و با کیفیت شناخته شده است. خریدن تیوب لیزر خوب از ابتدا، شانس  بیشتری برای طول عمر تیوب لیزر را دارد.

 قدرت واقعی تیوب لیزر را در نظر بگیرید.

برخی از فروشندگان تیوب دستگاه لیزر بالا ترین توان تیوب لیزر “Max Power” را درج میکنند. به این معنی که تیوب لیزر رسی که خریده اید مثلا 100 وات است و به نام تیوب لیزر 120 وات به فروش می رسانند که این اعداد برای برخی از مصرف کنندگان دچار ابهام میشود.

یک راهنمای سریع و تخصصی برای تشخیص قدرت تیوب دستگاه لیزر اندازه فیزیکی لوله تیوب لیزر است. به عنوان مثال. اگر شما یک تیوب لیزر 50 وات را میخرید فقط 800 میلیمتر طول دارد، ولی در اصل  یک تیوب لیزر با قدرت امتیاز 40 وات را تهیه کرده اید. به معنی اینکه تیوب لیزر شما ممکن است برای درخواست شما کم باشد و شما به طور بالقوه نیاز به “overdrive”  تیوب  برای دریافت عملکرد شما نیاز دارید. اندازه های معمول عبارتند از:

طول تیوب لیزر 40 وات رسی  800mm
طول تیوب لیزر 50 وات رسی : 1000mm
طول تیوب 60 وات رسی  1200mm
طول تیوب 80 وات رسی  1200mm
طول تیوب 100 وات رسی 1400mm
طول تیوب 120 وات رسی 1400mm

 تیوب لیزر را از یک شرکت لیزری معتبر خریداری نمایید.

اگر شما به دنبال یک تیوب لیزر  جایگزین هستید مطمئن شوید که یک نام تجاری با کیفیت از یک منبع معتبر مثل شرکت لیزری همیار لیزر خریداری می کنید. اگر تیوب لیزر جایگزینی شما ضعیف عمل کند و یا کار نکند در صورت تماس با مرکز خریداری شده تامین کننده شما به درخواست شما پاسخ نخواهد داد، ممکن است مجبور شوید تا یک تیوب لیزر رسی  دیگر تهیه کنید.

 تاریخ تولید تیوب لیزر را بررسی کنید

تاریخ تولید تیوب لیزر بسیار حائز اهمیت می باشد. لازم به ذکر است عمر تیوب لیزر از زمان تاریخ ساخت آن محاسبه می شود بنابراین برچسب روی تیوب لیزر را که برای رتبه بندی تیوب لیزر می باشد را بررسی کنید ،تاریخ آن باید تا حد امکان نزدیک به تاریخ فعلی باشد، هرچند تفاوت 6 تا 8 هفته غیر معمول نیست.

تیوب لیزر را با حداکثر توان استفاده نکنید!

برای حفظ طول عمر تیوب لیزر ، اطلاعات و توصیه های سازنده را برای جریان مطلوب بررسی کنید. به عنوان مثال. تیوب لیزر 100 وات رسی یا تیوب w4 ، تیوب لیزر 120 وات ، تیوب لیزر 80 وات  دارای برچسب مصرف نرمال 22 میلی آمپر یا کمتر است. بهتر است شما یک میلی آمپر متر داشته  باشید، تا از میزان مصرف تیوب مطلع شوید.

 نظافت اینه لیزر و لنز لیزر را رعایت کنید

نظافت بسیار مهم است که به عمر تیوب لیزر کمک شایانی می کند. شما معمولا بین 9 تا 13 درصد از قدرت دستگاه لیزر خود را از طریق آینه دستگاه لیزر و لنز دستگاه لیزر خود از دست می دهید. هنگامی که اینه دستگاه لیزر و یا لنز دستگاه لیزر کثیف هستند تلفات می تواند به طور قابل توجهی افزایش یابد، از دست دادن قدرت اضافی در سطح کار به این معنی است که شما نیاز به کاهش سرعت کار یا افزایش قدرت دستگاه لیزر دارید. در هر صورت تیوب لیزر سخت تر یا طولانی تر از زمان مورد نیاز کار می کند، که باعث کوتاه کردن عمر تیوب لیزر میشود.

مراقبت از دمای بالای تیوب لیزر باشید

اگر برای هر تیوب لیزر شیشه ای CO2 خنک کننده کافی نداشته باشید گرمای بیش از حد عملکرد را کاهش می دهد. به عنوان مثال چیلر 5000 لیزر s&a و یا چیلر 5200 لیزر s&a و می تواند باعث آسیب دائمی شود. چیلر لیزر خنک کننده تیوب باید مجهز به سنسور قطع باشد تا در صورت دمای بالای تیوب لیزر و یا هنگام قطع و یا نشتی جریان اب برق تیوب را قطع کرده و ان را از کار متوقف کند تا به تیوب لیزر لطمه ای وارد نشود.

بررسی تیوب دستگاه لیزر در زمان های معین

تمامی تیوب های لیزر دارای یک زندگی محدود میباشند که در نتیجه خروجی قدرت به تدریج با گذشت زمان کاهش می یابد. به طور مرتب قدرت را از تیوب لیزر مستقیما بررسی کنید. هنگامی که تیوب لیزر کمتر از حدود 65٪ از قدرت تعریف شده در رایانه شما باشد تیوب لیزر نیاز به تعویض با یک تیوب لیزر جدید دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *