خدمات

تعمیر چیلر دستگاه لیزر

تعمیر چیلر دستگاه لیزر

تعمیر چیلر دستگاه لیزر : اگر چیلر دستگاه لیزر شما به خوبی کار نمی کند ممکن است به تیوب دستگاه لیزر آسیب جدی برساند . چیلر لیزر ممکن است دمای اب داخل تیوب لیزر را به خوبی خنک نکند ، سنسور اب چیلر لیزر ممکن است مشکل داشته باشد یا هر ایراد دیگری ، البته نگران نباشید و چیلر لیزر خود را به ما بسپارید . در سریعترین زمان ممکن و با کمترین هزینه چیلر لیزر شما تعمیر خواهد شد و مثل روز اول کار خواهد کرد . تیم همیار لیزر با بالاترین سابقه در زمینه واردات و فروش دستگاه لیزر ، قطعات یدکی لیزر و خدمات پس از فروش یکی از پیشگامان در این عرصه می باشد. با ما تماس بگیرید ما راهنمایی های لازم را انجام می دهیم.

 

مشکلاتی که چیلر لیزر با آن مواجه می شود

 

1- ممکن است دمای آب چیلر گرم باشد

گاهی اوقات نمایشگر چیلر لیزر دمایی بالای 30 درجه سانتی گراد را نمایش می دهد و این یک هشدار است . البته بعضی از چیلر های دستگاه لیزر مثل چیلر لیزر اس اند ای 5000 و چیلر لیزر اس اند ای 5200 بعد از بالا رفتن دمای بیش از حد آلارم هایی را به نمایش می گذارد که باعث قطع شدن اشعه تیوب دستگاه لیزر میشود که این کار را با قطع کردن سنسور آب چیلر لیزر و کنتاکت مربوط به پاور دستگاه لیزر انجام می دهد که نیاز به تعمیر چیلر دستگاه لیزر دارد.

2-فشار آب داخل تیوب دستگاه لیزر کم میباشد

در این مواقع ممکن است مسیر شیلنگ ورودی آب به چیلر دستگاه لیزر گرفته باشد و یا رسوب داشته باشد . حتما این مسیر را چک کنید . اگر چیلر دستگاه لیزر به پمپ آب چیلر لیزر اس اند ای مجهز باشد خیلی کم پیش میاید که معیوب شده باشد ولی بازهم جهت اطمینان آن را نیز چک کنید بعد از چک کردن موارد بالا و در صورت درست نشدن دستگاه با ما تماس بگیرید.

 

3-چراغ Error دستگاه چیلر روشن شده ولی بوق نمی زند

در این حالت ممکن است پمپ اب چیلر لیزر سوخته باشد و یا سیم کشی ها دچار قعطی شده باشد .

 

4- زمانی که چیلر خاموش است تیوب کار می کند

یکی از خطرناک ترین حالات چیلر لیزر زمانی است که چیلر خاموش است و یا مسیر آب در جریان نیست ولی تیوب لیزر کار می کند . خوب در این مواقع تیوب دستگاه لیزر سریع ترک برداشته و از بین می رود . سنسور آب چیلر لیزر برای موقع امنیتی و محافظت از تیوب قرار داده شده است .

 

5- صفحه نمایش چیلر روشن نمی شود

سنسور دما و سیستم کنترلی چیلر لیزر به صفحه نمایش آن متصل است . اگر صفحه نمایش چیلر لیزر روشن نمی شود و یا در حین کار خاموش و روشن می شود ممکن است معیوب شده باشد و یا سیم کشی داخلی به مشکل خورده باشد.

 

6- کمپرسور چیلر لیزر کار می کند

این مشکل تخصصی می باشد . اگر کمپرسور چیلر دستگاه لیزر کار نی کند و یا خاموش روشن مکرر میشود با ما تماس بگیرید و چیلر لیزر را برای ما ارسال کنید . ما با رفع مشکل چیلر و قرار دادن آن زیر فشار کاری در حدود چندید ساعت ، آن را تعمیر کرده و صحت و سلامت آن مطمعن می شویم.

ارور های چیلر دستگاه لیزر

ممکن است در طول مسیر کاری چیلر دستگاه لیزر ارور هایی را بر روی صفحه نمایش به ما نشان دهد . این ارور ها صرفا به معنی خرابی چیلر لیزر نیست و نیازی به تعمیر چیلر دستگاه لیزر نمی باشد . با فشار دادن چند دکمه مشخص و یا با انجام بعضی از کارها می توانید این ارورها را رفع کنید . قطعات یدکی دستگاه لیزر بسیار حساس می باشند و در دسته بندی وسایل ابزار دقیق قرار دارند . اگر اگاهی کامل به رفع ارور ها ندارید از دست زدن و دخالت بپرهیزد و با ما تماس بگیرد ما مشکل دستگاه شما را رفع خواهیم کرد.

 

تعمیرات چیلر دستگاه لیزر

تعمیرات چیلر دستگاه لیزر

 

1-ارور E1 چیلر دستگاه لیزر (Ultrahigh room temperature)

ارور E1 ارور دمای محیط است . به معنی می باشد که دمای محیط بیش از حد گرم می باشد برای رفع این ارور در پوش های چیلر دستگاه لیزر باز کنید و تمیز کنید  ضمنا اگر چیلر در محیطی بسته قرار دارد فضای دور و اطراف ان را باز کنید .بعد از مدت کوتاهی این ارور رفع خواهد شد

 

2-خطای E2 چیلر لیزر (Ultrahigh water temperature)

اگر دمای اب چیلر دستگاه لیزر بالا باشد ارور و خطای E2 را به نمایش می گذارد. برای رفع این مشکل دستگاه لیزر در حالت استراحت قرار دهید و با تیوب دستگاه لیزر کار نکنید و بگذارید دمای آب چیلر لیزر به آرامی کاهش پیدا کند . اگر این ارور به صورت مکرر اتفاق اتفاد ممکن است کمپرسور و یا گاز چیلر لیزر به مشکل خورده باشد.

 

3-خطای E3 چیلر دستگاه لیزر (Ultralow water temperature)

این ارور برعکس ارور E2 می باشد و معمولا در زمستان ها بیشتر خود را به نمایش می گذارد. اگر دمای اب کمتر از حد مجاز باشد این اتفاق پیش می افتد . سعی کنید دمای محیط را گرم کنید و با دستگاه لیزر کار نکنید تا دما به حد نساب برسد.

 

 

4-خطای E4 چیلر دستگاه لیزر (Room Temperature sensor failure)

اگر سنسور تشخیص دمای محیط به مشکل خورده باشد و یا قطعی سیم داشته باشد این ارور نمایش داده می شود.

 

5-ارور E5 چیلر لیزر (Water temperature sensor failure)

اگر سنسور تشخیص دمای آب به مشکل خورده باشد و یا قطعی سیم داشته باشد این ارور نمایش داده می شود.

 

 

آشنایی با نمایشگر چیلر دستگاه لیزر

 

 

توضیحات نمایشگر چیلر لیزر

توضیحات نمایشگر چیلر لیزر

 

اگر به صفحه نمایش چیلر دستگاه لیزر نگاهی بیاندازیم می بینیم که دو دکمه در سمت راست این دستگاه قرار دارد به نام های RST و SET این دکمه ها هرکدام کارایی خاصی را دارند همچنین در قسمت چپ صفحه نمایش 2 LED کوچک به نام های D1 و D2 قرار دارد که در ادامه به صورت کامل درباره آنها توضیح خواهیم داد.

 

دکمه های RST و SET

از این دکمه ها برای تنظیم پارامتر های دما و سایر گزینه ها استفاده می شود.

 

چراغ D1 صفحه نمایش

روشن

اگر این چراغ در حالت روشن بود به این معنی می باشد که سیستم کنترلی دما به صورت هوشمند در حالت کارکردن است.

خاموش

سیستم مدیریت دما در حالت کنترلی میباشد

حالت خاموش و روشن

سیستم کنترلی دما در حالت تنظیم پارامتر ها می باشد

 

چراغ D2 صفحه نمایش

روشن

اگر این چراغ در حالت روشن بود به این معنی می باشد کمپرسور چیلر دستگاه لیزر در حال کارکردن میباشد و دمای آب را کاهش می دهد

خاموش

اگر این چراغ در حالت روشن بود به این معنی می باشد چرخش آب توسط پمپ آب چیلر لیزر در حال انجام است و دمای آب را کاهش می دهد

حالت خاموش و روشن

اگر این چراغ در حالت روشن و خاموش شدن بود به این معنی می باشد کمپرسور دستگاه در حالت خاموش می باشد

 

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *