آموزشی

نحوه نصب لنز دستگاه لیزر

نحوه نصب لنز دستگاه لیزر

قبل از توصیح راجع به نحوه نصب لنز دستگاه لیزر در نظر دارم توضیحاتی راجع به خود لنز لیزر و نحوه عمکرد اون و همچنین چه کار هایی را قبل از نصب لنز باید انجام بدید را توضیح بدهم. با ما همراه باشید

⇐ عمکرد لنز لیزر

لنز لیزر خروجی حاصل از تیوب دستگاه لیزر که توسط اینه لیزر هدایت می‌شود را متمرکز می‌کند. با همین تعریف کلی و اولیه به این نتیجه می‌رسیم که لنز لیزر co2 می‌تواند نتیجه و حاصل پروسه لیزری را تعیین کند. به صورت کلی اگر لنز شما دچار لک یا ترک خوردگی باشد و یا تنظیم نشده باشد می‌تواند خروجی مناسبی را نداشته باشد بنابراین یکی از نکات حائز اهمیت ، کیفیت لنز لیزر می باشد.

اقدامات لازم قبل از نصب لنز لیزر

1. قبل از نصب لنز دستگاه  لیزر چک کنید که باد دستگاه لیزر شما که از دمنده لیزر خارج می شود مشکلی نداشته باشد و یا شیلنگ لیزر در طول مسیر تاب خوردگی و یا زدگی نداشته باشد ک باعث ضعیف شدن میزان و دبی باد می شود که نتیجه آن ترک خوردگی لنز است.

2. اینه دستگاه لیزر شماره 1 و2 و3 را کاملا تمیز کنید. وجود لک یا کثیفی باعث می شود که اشعه در طول مسیر توان خود را از دست بدهد

3. داخل لوله هد لیزر را کاملا تمیز کنید . اگر لوله هد لیزر کثیف باشد به محز اینکه لنز جدید را نصب کردید و با لیزر متصل شد گرد و خاک داخل هد روی لنز جدید می نشیند و مشکلاتی را ایجاد می کند.

نحوه نصب لنز دستگاه لیزر

نحوه نصب لنز دستگاه لیزر

بعد از رعایت و انجام نکات ذکر شده می توانید لنز خود را نصب کنید . انتخاب لنز خریداری شده مهم است. به صورت کلی نصب لنز لیزر چه از نوع لنز لیزر 2 اینچ و یا لنز لیزر 2.5 اینچ باشد فرقی ندارد . همچینین نحوه نصب لنز لیزر طلایی و لنز لیزر مشکی و یا لنر لیزر سنگاپوری و لنز لیزر امریکایی فرقی با هم نمی کنند . نکته مهم این است که اگر طول لوله هد لیزر کوتاه باشد و یا به دلیل وجود میز زنبوری زیاد جای بازی نداشته باشد ممکن است یک نوع لنز از لحاظ فوکوس بتوان نصب کرد .

توجه داشته باشید که برآمدگی لنز باید به سمت بالا قرار بگیرد . یعنی اشعه لیزر باید به گنبدی و یا برامدگی لنز تابیده شود. اگر تشخیص آن برای شما سخت است یک راه دیگری وجود دارد که لنز خود را نصب کنید.

لنز را مقابل صورت خود قرار دهید . اگر تصویر چهره شما بر روی لنز برعکس بود ، جهت لنز مناسب می باشد.

در مرحله بعد لنز را در داخل هد قرار دهید و بعد واشر پلاستیکی لنز و مرحله بعد پیش نگهدارنده لنز را ببندید.

تبریک می گویم لنز شما با تمام رعایت نکات مهم و ضروری نصب شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *