دسته‌بندی نشده

درباره تیوب لیزر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

معرفی تیوب لیزر

تیوب لیزر دارای سیستمی است که نور لیزر را به طور موثری به نقطه مورد نظر پرتاپ مینماید. انواع مختلفی از تیوب دستگاه لیزر براساس مواد مختلف یا تکنولوژی لیزر تولید می شوند که هر کدام دارای مزایا و معایب خاص خود هستند.

تیوب دستگاه لیزر CO2 با جریان گاز از دهه 1970 تا کنون در صنعت لیزر بوده و باستفاده از لیزر و تکنولوژی تیوب دستگاه لیزر در صنعت هوافضا ، خودرو ، نساجی ، کفشاشی ، دکوراسیون کمک شایانی نموده . با این حال، اندازه آنها، مصرف گاز و نیازهای تعمیر و نگهداری در حال حاضر چالش های بزرگی را برای بسیاری از کاربران ارائه کرده است.

تیوب لیزر حاوی گاز CO2 (دی اکسید کربن) است که توسط ولتاژ ناشی از منبع تغذیه یا همان پاور دستگاه لیزر در توان های مختلف فعال شده ، و اشعه لیزر را تولید مینماید.

قطر لوله تیوب دستگاه لیزر معمولا 80 میلی متر (حدود 3.15 اینچ) است. طول لوله تیوب لیزر 1250 میلیمتر (تقریبا 49.2 اینچ) میباشد

تیوب CO2 دارای ورودی و خروجی برای خنک کننده آب میباشد که توسط چیلر دستگاه لیزر از نوع چیلر لیزر 5000 S&A و یا چیلر لیزر 5200 S&A و اتصالات سیم برای آند و قسمت های کاتدی تیوب لیزر است.

عملکرد تیوب لیزر

تیوب لیزر با کیت دستگاه ماورای لیزری XL استاندارد شده است. تیوب دستگاه لیزر رسی با توان های مختلف دارای قطر بسیار بیشتری نسبت به تیوب های دیگر هستند است، بنابراین با تیوب های 100 وات رسی ، تیوب 80 وات رسی و تیوب 120 وات رسی میتوان هم عملیات برش و هم عملیات حکاکی لیزر را انجام داد.

مزایای استفاده از دستگاه لیزر و تیوب لیزر

تیوب لیزر مزایای قابل توجهی نسبت به فرآیندهای مکانیکی سنتی ارائه می دهد. از جمله مزایای تیوب لیزر و سیستم لیزری عبارتند از :

دقت بی نظیر :

با اندازه های نقطه متمرکز به اندازه 116 میکرومتر (0.005 “) و توانایی تمرکز بر روی زمینه های خاصی از مواد لیزری ، مواد لایه ای در توانایی های پردازش منحصر به فرد هستند

عدم برخودر با مواد :

دستگاه لیزر با مواد هدف تماس نمی گیرند، تنها پرتو متمرکز، به طور کامل از آسیب ناخواسته ناشی از دست زدن، کشیدن، یا پاره شدن سطح مواد هدف جلوگیری می کند
در بسیاری از دستگاه های برش که صرفا در خانواده لیزر نیستند با برخودر با مواد هدف دارای سایش و فرسودگی میشوند از این رو ، قطعات لیزر و قطعات یدکی دستگاه لیزر نسبت به سایر دستگاها دیرتر فرسوده میشوند

قیمت قطعات لیزر :

قیمت قطعات دستگاه لیزر را می توانید در صفحه فروشگاه محصولات مشاهده فرمایید .لیزر حاوی قطعات مصرفی برای جایگزینی و نگهداری با قیمت های بسیار مناسب نسبت به سایر دستگاه ها می باشد.

قیمت تیوب لیزر :

در صنعت لیزر co2 تیوب ها در انواع مختلفی وجود دارد از جمله تیوب لیزر رسی و یا تیوب لیزر efr با توان های مختلف . از این رو جهت اطلاع از قیمت تیوب لیزر با ما در تماس باشید.

هزینه های کم :
ترکیبی از مصرف کم انرژی، کاهش نگهداری، کاهش ضایعات مواد و حذف مجموعه های مکانیکی پیچیده در ارتباط با تغییرات پروژه، باعث صرفه جویی قابل توجه در هزینه های عملیاتی می شود
لیزر به عنوان اجزاء در یک سیستم عمل می کند، بسیار شبیه یک موتور برای خودرو و نیاز به اجزای اضافی برای ارائه پرتو لیزری به مواد هدف برای رسیدن به اثر مورد نظر است. هیچ لیزری تنها برای تمام برنامه های کاربردی مناسب نیست، زیرا نمی تواند متغیرهای کلیدی مرتبط با انواع مواد هدف و اثر مورد نظر را جایگزین کند. برای اطمینان از کارآیی مطلوب، لیزر را به نرم افزار خاص و مواد هدف متصل می نماید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *