آموزشی

5 نکته برای جلوگیری از ایجاد گرد و غبار روی دستگاه لیزر

5 نکته برای جلوگیری از ایجاد گرد و غبار روی دستگاه لیزر

روی دستگاه های برش لیزری قطعات لیزر وقتی روی متریال هایی مانند چوب، پلاستیک یا لاستیک کار حکاکی و برش لیزری انجام دهید، متریال های که در حین حکاکی از روی سطح حذف می شود باعث به وجود آمدن گرد و غبار در دستگاه لیزر می شوند.

زمانی که دودهای ناشی از برش لیزر سطح دستگاه برش لیزر و لنز دستگاه لیزر پاک نشود ممکن است سبب شود که فرایند ها و کارهای شما در دستگاه برش لیزری نتایج نامطلوبی مانند تغییر رنگ یا جاماندن اضافات و ضایعات سوخته روی کار داشته باشد. اگر بهترین دستگاه لیزر هم داشته باشید حتما باید دستگاه را از گرد و غبار حاصل از حکاکی تمیز نمایید. در این مقاله ۵ نکته برای جلوگیری از ایجاد گرد و غبار در طی فرایند حکاکی لیزری گفته شده.

برای این که بتوانید به نتیجه دلخواه خود و حکاکی تمیزی برسید باید این نکات را رعایت کنید.

5 نکته برای جلوگیری از ایجاد گرد و غبار روی دستگاه لیزر

1- دستگاه برش لیزر را بعد از اتمام کارهای طولانی، مرتبا تمیز کنید: تمیز کردن مرتب دستگاه لیزر ، لنز دستگاه لیزر و اینه دستگاه لیزر زمان کمتری می برد تا اینکه بخواهید به دلیل وجود گرد و غبار، کار حکاکی را برای بار دوم جهت گرفتن نتیجه دلخواه انجام دهید.

2- از یک سیستم تهویه بزرگ استفاده کنید: هواکش دستگاه لیزر یکی از این وسیله هاست البته بسته به نوع متریال یا تعداد فرایند های لیزر، شما به سیستم های تهویه و مکنده دستگاه لیزر متفاوتی نیاز دارید.

3- مناطقی از دستگاه لیزر را که غیرقابل استفاده هستند را پوشش دهید: این کار باعث افزایش بهره وری در مناطقی که حکاکی می کنید؛ می شود.

4- حکاکی معکوس: به تنظیمات نرم افزار مربوط به دستگاه لیزر خود بروید. در نتیجه گرد و غبار زیر اشعه لیزر نمی رود.

5- سرویس مرتب دستگاه برش لیزر به وسیله متخصصین و سرویس کاران دستگاه لیزر تعمیر و نگهداری مناسب برای دست یافتن به یک نتیجه عالی و حکاکی تمیز و افزایش طول عمر دستگاه لیزر شما ضروری است. با رعایت نکات زیر می توانید مطمئن شوید دستگاه برش لیزر شما به درستی کار می کند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *